Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Łucji, Witolda, Wilhelma 25 Czerwca 2022, 10:48
Dziś 22°C
Jutro 28°C
Perzów
4 Stycznia, 2018

Perzów: Fotograficzna refleksja nad przyszłością gminy

W Perzowie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej połączony z promocją albumu fotograficznego „Piękno perzowskiej przyrody – co jej zagraża?”.

Zadanie realizowane było w ramach projektu pn. „Wydanie albumu fotograficznego poprzedzone warsztatami edukacyjnymi, wystawą i konkursem fotograficznym, poszerzającymi wiedzę przyrodniczą i ekologiczną obszaru gminy Perzów”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Całkowity koszt zadania to 12.045,94 zł. Dofinansowanie z WFOŚiGW wyniosło 10.000,00 zł, zaś środki własne - 2.045,94 zł.
Wydany w ramach projektu album jest publikacją przedstawiającą walory perzowskiego krajobrazu z jednej strony, z drugiej zaś okazującą zagrożenia wynikające z nieekologicznych zachowań i postaw człowieka. Wydanie albumu poprzedzone było edukacyjnymi warsztatami przyrodniczo-ekologicznymi oraz konkursem fotograficznym „Piękno perzowskiej przyrody i co jej zagraża ?”.
Podczas otwarcia wystawy wójt gminy Perzów Danuta Froń oraz sekretarz gminy Weronika Urbańska wręczyły nagrody laureatom konkursu fotograficznego. Aparaty fotograficzne otrzymali: Kinga Slotta, Marcin Fras i Radosław Domagała. Wszystkim uczestnikom projektu wręczono gadżety promocyjne w postaci toreb lnianych i smyczy. - Oddajemy w wasze ręce tę publikację z myślą o tym, aby służyła ona refleksji nad istotą naszej małej ojczyzny. Jest opowieścią o naturze naszej gminy, ale jest też pytaniem o przyszłość perzowskiej ziemi – mówiła wójt D. Froń, gratulując uczestnikom konkursu i pozostałym autorom fotografii, które składają się na całość publikacji.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!