Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 05:41
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Kępno
9 Listopada, 2017

OSP: Nowy samochód zawita do OSP Kępno

Podpisano umowę o przyznanie dotacji celowej w wysokości 400.000 zł na zakup średniego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kępnie.

20 października br. w ratuszu została podpisana umowa o przyznanie dotacji celowej w wysokości 400.000 zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kępnie. Umowa została podpisana przez burmistrza miasta i gminy Kępno Piotra Psikusa przy kontrasygnacie skarbnika Jarosława Ciesielskiego oraz prezesa OSP Kępno Grzegorza Błażejewskiego przy kontrasygnacie skarbnika Stefana Grosska.
Na piątkowym spotkaniu prezes OSP Kępno był nieobecny, dlatego jednostkę reprezentowali: naczelnik Jacek Samulski oraz zastępca naczelnika Przemysław Trąpczyński. J. Samulski w imieniu wszystkich druhów podziękował za pomoc finansową Gminy Kępno oraz za zaangażowanie w pozyskanie środków w wysokości 400.000 zł z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. – Ten samochód będzie służyć do ratowania życia ludzkiego i dobytku mieszkańców gminy Kępno i powiatu kępińskiego. W imieniu wszystkich druhów chciałbym z całego serca podziękować burmistrzowi – mówił naczelnik.
P. Psikus wspomniał o staraniach, które umożliwiły podpisanie umowy. – To pierwszy taki duży zakup sprzętu bojowego dla OSP Kępno po kilku latach przerwy. Samochód ten chceliśmy nabyć już wcześniej, ale koleje losu spowodowały, że nam się to nie udało. Po kilku latach pojawiła się kolejna szansa, która została wykorzystana. W wyniku determinacji oraz podjętych wszelkich działań, to 400.000 zł, które zostało pozskane z KSRG, pozostało do dyspozycji jednostki i samorząd, po wyjaśnieniu wszelkich spraw związanych z możliwością podpisania umowy, zabezpieczył kolejne środki. Dzisiejszą umową umożliwiamy finalizację przetargu, czyli zakup samochodu. Jest to inwestycja bardzo oczekiwana przez strażaków z OSP Kępno, ale i społeczność ziemi kępińskiej. Lepiej, aby taki samochd służył jedynie celom szkoleniowym, a nie gaśniczym czy ratowniczym, aby takich wyjazdów było jak najmniej, jednak by się zabezpieczyć przed taką ewentualnością, samochód dla jednostki, będącej jako jedyna w gminie Kępno w KSRG, był niezbędny – przyznał burmistrz. – Mam nadzieję, że ta umowa kończy pewien okres dyskusji i rozmów pomiędzy Gminą a jednostką, a rozpocznie okres wzajemnego szacunku, zrozumienia i współpracy – dodał.
Wartość średniego samochodu pożarniczego to 800.000 zł.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!