Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kornela, Lizy, Stanisława 8 Maja 2021, 21:53
Dziś 6°C
Jutro 19°C
Powiat
10 Grudnia, 2020

Olszowa: ZZO w kryzysie

Strata Zakładu Zagospodarowania Odpadami za 2019 r.? Ponad 5 mln zł. Strata za ten rok będzie podobna, co ma wpływ na cenę wywozu śmieci.

Zakład Zagospodarowania Odpadów (ZZO) w Olszowie został oddany do użytku w 2014 r. Obsługuje przede wszystkim ok. 137 tys. mieszkańców 13 gmin województw wielkopolskiego i dolnośląskiego. Spełnia najwyższe wymagania w zakresie ochrony środowiska, a w szczególności rygorystyczne wskaźniki narzucone przez nowelizowane akty prawne. Zapewnia racjonalne gospodarowanie odpadami przy udziale najnowszych technologii, respektując zasady rachunku ekonomicznego.
Od kilku lat gmina Kępno razem z innymi 12 gminami, w tym największą – Oleśnicą – jest udziałowcem spółki, w ramach której funkcjonuje ZZO w Olszowie. Kępno i Oleśnica są największymi udziałowcami przedsiębiorstwa, co skutkuje tym, że przewodniczącą rady nadzorczej jest skarbnik Oleśnicy Joanna Jarosiewicz, natomiast prezesem Zarządu spółki – Sławomir Kraus, wcześniej dyrektor finansowy zakładu (pochodzący z gminy Kępno), który kilka tygodni temu na tym stanowisku zastąpił Marzenę Koppenberg.

~ m

Więcej w nr 50 (1407) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!