Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kornela, Lizy, Stanisława 8 Maja 2021, 22:11
Dziś 6°C
Jutro 19°C
Kultura i oświata
22 Grudnia, 2017

Nowa Wieś Książęca: Spotkanie z pisarką

Beata Ostrowicka w Zespole Szkół w Nowej Wsi Książęcej.

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Bralinie do Zespołu Szkół w Nowej Wsi Książęcej przybyła Beata Ostrowicka. Pisarka spotkała się z uczniami klas IV i V.
Na początku spotkania autorka przybliżyła młodym czytelnikom swoją twórczość, za którą była wielokrotnie nagradzana. Opowiadała, w jaki sposób powstają jej historie i jak wygląda proces ich tworzenia. Zaprezentowała jedną ze swoich pozycji w formie arkusza wydawniczego oraz okładkę przed oprawieniem w nią książki. Uczniowie okazali się bardzo aktywnymi odbiorcami.
Jedna z jej książek – „Ale ja tak chcę!” – zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY (międzynarodowa organizacja zajmująca się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej). Książka została uznana za najlepszą dla młodego czytelnika. Przedstawia humorystyczny świat fantazji z wątkami pouczeń i relacji przyjacielskich. Drzewiaki to bajkowe ludki zamieszkujące pień zwalonego drzewa. Żyją obok siebie, po swojemu, nie dostrzegając potrzeb i upodobań innych. Łączą się natomiast we wspólnej niechęci wobec Nowego, który nie chce być taki jak wszyscy. Dzięki tej książce dzieci uczą się nie ulegać czyimś życzeniom. Morał opowiadania zawiera wiele ważnych w życiu słów. Pokazuje, że słowa mogą sprawiać przykrość i powodują samotność.
Spotkanie było bardzo dynamiczne, a pisarce udało się szybko nawiązać kontakt ze słuchaczami, którzy wspólnie podjęli próbę stworzenia dalszych losów bajkowych Drzewiaków. Wszyscy uczestnicy zajęć byli bardzo podekscytowani i zadowoleni. Na zakończenie B. Ostrowicka podziękowała i pochwaliła młodych czytelników za aktywny udział w zajęciach oraz dokonała pamiątkowego wpisu do kroniki biblioteki i szkoły.

~ Ewa Jędrysiak

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!