Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2022, 18:07
Dziś 15°C
Jutro 15°C
Bralin
27 Listopada, 2017

Nowa Wieś Książęca: Dzieci oddawały swoje pluszaki

Akcja „Misie Ratownisie” w Zespole Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej.

Przez miesiąc w Zespole Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej trwała akcja pn. „Misie Ratownisie”, polegająca na dobrowolnym oddawaniu pluszaków.
„Misie Ratownisie” przekazywane są przez strażaków dzieciom poszkodowanym w wypadkach oraz innych zdarzeniach losowych. Pluszaki spełniają rolę „przytulacza” i „pocieszacza”, który ma odwrócić uwagę od bólu, cierpienia, widoku najbliższych rannych i poszkodowanych w wyniku zdarzeń losowych. Pluszaki w tym momencie pełnią rolę apteczki pierwszej pomocy psychologicznej, która jest bardzo ważna w tych trudnych dla dzieci chwilach.
Uczniowie szkoły w Nowej Wsi Książęcej bardzo chętnie oddawali swoje przytulanki dla innych dzieci. Wykazali się wielkim sercem, za co bardzo im dziękujemy.
Wszystkie misie przekazane przez naszych uczniów staną się „ratownikami” i będą wręczane przez strażaków z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie – dzieciom poszkodowanym w różnych zdarzeniach.

~ Elżbieta Kuropka

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!