Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Łucji, Witolda, Wilhelma 25 Czerwca 2022, 09:48
Dziś 22°C
Jutro 28°C
Kultura i oświata
19 Maja, 2022

Łęka Opatowska: Spotkanie z archeologiem

8 kwietnia 2022 roku Filia Biblioteczna w Łęce Opatowskiej zorganizowała dla przedszkolaków z Łęki Opatowskiej spotkanie z archeologiem Tomaszem Murzyńskim.

Po przeczytaniu dzieciom opowiadania o dinozaurze, archeolog Tomasz Murzyński zaprezentował przedszkolakom 2 wierszyki o swoim zawodzie pt. „Archeolog” – Doroty Strzemińskiej-Więckowiak i „Noga archeologa” – Rafała Witka.
Kolejnym punktem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem archeologa. T. Murzyński opowiadał o swojej pracy, czyli kim jest archeolog i czym się zajmuje. Przedszkolaki mogły zobaczyć narzędzia, których używa przy pracy na wykopaliskach oraz odkrycia archeologiczne, które zostały wykopane przez pana Tomka. Były to m.in. monety, urny, naczynia z gliny, czaszki i kości zwierząt oraz ludzki. Niezwykle emocjonujące dla przedszkolaków było to, że niektóre wykopaliska można było dotknąć lub wziąć do ręki. Mali słuchacze mieli również wiele pytań, na które archeolog odpowiadał z uśmiechem.

~ Oprac. m 

Więcej w nr 20 (1479) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!