Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 17 Maja 2022, 07:17
Dziś 15°C
Jutro 18°C
Trzcinica
27 Listopada, 2017

Laski: Umowa na przedszkole podpisana

Gmina Trzcinica otrzymała blisko milion złotych na przebudowę wraz z rozbudową przedszkola w Laskach.

31 października 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu zawarta została umowa w ramach Osi Priorytetowej 9 „Infrastruktura dla kapitału ludzkiego”, Działania 9.3. „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”, Poddziałanie 9.3.1. „Inwestowanie w rozwój infrastruktury przedszkolnej” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Umowę zawarto pomiędzy Zarządem Województwa Wielkopolskiego, reprezentowanym przez zastępcę dyrektora Departamentu Wdrażania Programu Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Agnieszkę Juskowiak a gminą Trzcinica, reprezentowaną przez wójta Grzegorza Hadzika, przy kontrasygnacie skarbnika gminy Grzegorza Baraniaka.
W konkursie złożono 30 wniosków, dofinansowanie otrzymały 23 projekty. Gmina Trzcinica otrzymała dofinansowanie na zadanie pn. „Przebudowa z rozbudową przedszkola w miejscowości Laski”. Wartość całkowita projektu to 2.344.074,29 złotych, natomiast dofinansowanie z budżetu środków europejskich to 999.957,19 złotych, przy czym maksymalnie można było wnioskować o 1.000.000 złotych.
W chwili obecnej przygotowywany jest przetarg, po jego rozstrzygnięciu rozpoczną się prace budowlane, a następnie wyposażeniowe, których zakończenie planowane jest do końca czerwca 2019 roku.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!