Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kryspiny, Norberta, Sabiny 5 Grudnia 2022, 12:23
Dziś 2°C
Jutro 3°C
Redakcja poleca
6 Lipca, 2022

Kultura i oświata: Redakcja poleca (TK 27/2022)

Prezentujemy kolejne pozycje wydawnictw zaprzyjaźnionych z „Tygodnikiem Kępińskim”. Tym razem są to książki wydane przez: „Muza”, „Filia” oraz „Szelest. Przypominamy, że książki te można wygrać, przesyłając do redakcji poprawne hasło rozwiązanej krzyżówki z bieżącego numeru „TK”.

Stephen Seager - "Szpital dla psychopatów"

Stephen Seager spędził rok na oddziale szpitala psychiatrycznego, na którym zamknięto najgorszych psychopatycznych przestępców. Nigdy nie patrz im w oczy. Nigdy ich nie dotykaj. Jeżeli się boisz, powiedz im to, ale nigdy nie odwracaj się do nich plecami. Wspomnienia psychiatry, opisujące rok stażu na oddziale psychiatrycznym ujawniają wstrząsającą prawdę o życiu za zamkniętymi drzwiami instytucji dla umysłowo chorych. To doświadczenie Seagera, autora bestsellerowych „Psychopatów”, już na zawsze zmieniło jego postrzegania świata i ludzi. Po wyjściu już nigdy nie był tym samym człowiekiem.

Wydawca: Filia
Kategoria: Dzienniki

Simone St. James - "Motel Sun Down"

Fell w stanie Nowy Jork, 1982 rok. Dwudziestoletnia Viv Delaney marzy o przeprowadzce do Nowego Jorku i aby na nią zarobić, decyduje się zostać nocną recepcjonistką w motelu Sun Down. Tyle że Sun Down nie jest zwyczajnym miejscem. Viv szybko się orientuje, że motel jest nawiedzony. Dzieją się w nim rzeczy dziwne i budzące trwogę. Viv jest przerażona i w szoku, ale zaskakująco szybko akceptuje fakt istnienia bytów nadprzyrodzonych. I postanawia zostać. Fell w stanie Nowy Jork, 2017 rok. Carly Kirk od zawsze zastanawiała się, co tak naprawdę stało się z jej ciocią Viv, która trzydzieści pięć lat wcześniej zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Przyjeżdża do Fell, by rozwiązać zagadkę jej zniknięcia, i podczas wizyty w motelu odkrywa, że czas się tam zatrzymał. Carly znajduje ogłoszenie w prasie i zatrudnia się w motelu jako nocna recepcjonistka. Wkrótce zaczyna mierzyć się z upiorną przeszłością tego miejsca i zgłębiać te same mroczne tajemnice, które nie dawały spokoju jej cioci.

Wydawca: Muza
Kategoria: Thriller

Jacek Melchior - "Filmiłości"

A co, jeśli jesteśmy tym, co obejrzeliśmy? Jeśli składamy się z kawałków żywcem wyciętych z taśmy filmowej? „Filmiłości” Jacka Melchiora to historia czterech pokoleń kobiet z wielką historią kina w tle. Świat wychowanej przed wojną Marii to nie tylko „Dwie Joasie” i ruchome obrazki braci Lumière, to także „Błękitny anioł” z „lubieżnicą” Marleną, mroczna twarz Borisa Karloffa i znachor Junosza-Stępowski. Świat jej córki, Adeli, to Teresa Szmigielówna i Lucyna Winnicka, a także filmowe historie o kołchoźnikach i stachanowcach oraz dramaty robotniczo-chłopskie, wprost stworzone jako tło do idealnej randki! Wnuczka Marii, Róża, wychowana na fotosach z tygodnika „Ekran” i zakochana w „Jeziorze osobliwości”, na randki chadzała na zgoła inne filmy: trzęsła się na „Trzęsieniu ziemi” i płonęła wraz z „Płonącym wieżowcem”. Jej córka, Wanda, miała być słynną aktorką, Łondą Flałer… Kolejną wielką Vivien Leigh! Zamiast na ekrany, trafia jednak do tajemniczej Magiaakademii, gdzie panuje Cinema Paradiso, a „La Stradę” znają wszyscy, nie mówiąc już o „Satyriconie” Felliniego…

Wydawca: Szelest
Kategoria: Powieść obyczajowa

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!