Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kornela, Lizy, Stanisława 8 Maja 2021, 21:42
Dziś 6°C
Jutro 19°C
Kultura i oświata
13 Grudnia, 2017

Kępno: W świątecznym klimacie

Jarmark bożonarodzeniowy na kępińskim Rynku.

9 grudnia br. na kępińskim Rynku po raz kolejny zorganizowano jarmark bożonarodzeniowy. Jego organizatorzy to: Urząd Miasta i Gminy w Kępnie oraz Kępiński Ośrodek Kultury.
Na scenie wystąpili uczniowie szkół z gminy Kępno i zespoły wokalne. Świąteczne piosenki i pastorałki wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej z Hanulina, Kierzna, Krążkowych, Myjomic, Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Kępnie, a także Chór „Jutrzenka”, „Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Kępińskiego” oraz zespół „Arka Bożych Nut” z Opatowa.
Na tłumnie odwiedzających kępiński jarmark czekało mnóstwo pyszności, w tym regionalne specjały, tradycyjne potrawy wigilijne czy wypieki. Nie zabrakło również bożonarodzeniowych ozdób, choinek, rękodzieła i innych świątecznych akcentów. Wszyscy odwiedzający mieli możliwość zakupu od lokalnych przedsiębiorców ozdób, smakołyków czy upominków.
Z kolei na dzieci tradycyjnie czekały niezapomniane atrakcje, m.in. przedstawienie pt. „Zima z Mikołajem”, przejażdżka saniami Mikołaja czy odwiedziny w Zamku Królowej Śniegu. W przygotowanym namiocie UMiG nie brakowało też chętnych na przyozdobienie piernika według własnego pomysłu, podobnie jak na wzięcie udziału w przygotowanych przez kępińskie muzeum warsztatach zdobienia bombek.
Każdy mógł poczuć się jak w bajce przez fascynujący Teatr Ognia, a zimową aurę rozgrzewała wieruszowska grupa „LaMaro”. Z kolei burmistrz Piotr Psikus rozdawał chętnym kalendarze na 2018 r. z fotografiami wykonanymi na terenie gminy Kępno.
Jarmarkowi towarzyszyła zbiórka charytatywna na rzecz chorej 9-letniej Miriam, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1. Dziewczynka zachorowała na rzadką chorobę – twardzinę i wymaga kosztownych zabiegów. Dochód z kartek świątecznych, pierników oraz kapusty z fasolą i grzybami, sprzedawanych podczas jarmarku, zostanie w całości przekazany na leczenie dziewczynki.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!