Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ambrożego, Florentyny, Gawła 17 Października 2021, 01:25
Dziś 10°C
Jutro 12°C
Rozrywka
19 Maja, 2021

Kępno: W Kępnie ogródków brak

Od soboty 15 maja br. rząd zniósł część obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, w tym można było otworzyć już zewnętrzne ogródki gastronomiczne. A w Kępnie nadal ich brak, co jest tego przyczyną?

Od 15 maja br. można już otworzyć ogródki gastronomiczne i w wielu miastach zapełniły się klientami. Jednak w naszym mieście restauratorzy jakby „zaspali”, na kępińskim Rynku nie uświadczysz żadnego stolika pod parasolką, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?
Mimo że władze miasta już kilka miesięcy temu, uchwałą radnych, zwolnili restauratorów z dużej cześć opłat czynszu za dzierżawiony plac pod ogródek gastronomiczny, to nikt nie śpieszy się z jego otwarciem. W ubiegły weekend mimo słonecznej aury spacerujący po centrum miasta z utęsknieniem spoglądali w miejsca, gdzie zawsze w gronie znajomych mogli napić się kawy lub czegoś mocniejszego.

~ m

Więcej w nr 19 (1428) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!