Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Elżbiety, Marka, Pauli 18 Czerwca 2021, 10:22
Dziś 25°C
Jutro 29°C
Kępno
29 Kwietnia, 2021

Kępno: Uszkodzone 5 pojazdów, w tym karetka

Karetka na sygnale transportowała pilnie potrzebną krew dla pacjenta. Doszło do zdarzenia drogowego na ul. Solidarności w Kępnie.

10 kwietnia br., około godziny 12.00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Solidarności w Kępnie.
Po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do kolizji karetki pogotowia ratunkowego, która jechała alarmowo, transportując krew, z samochodem osobowym.
Sprawcą zdarzenia był 28-letni obywatel Ukrainy, który, jadąc volkswagenem passatem w kierunku Poznania, nagle zjechał na przeciwległy pas (lewoskręt do stacji paliw) i, przecinając podwójną linię ciągłą, zaczął skręcać na pobliski parking przy sklepie. W tym samym momencie jadąca na sygnale karetka próbowała go wymijać. Prędkość i siła uderzenia była olbrzymia. Karetka wjechała z impetem na pobliski parking sklepu, uszkadzając przy okazji trzy samochody i przyczepkę oraz hydrant nadziemny, z którego wypływała woda. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 16 (1425) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!