Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marty, Konstantego, Olafa 30 Lipca 2021, 00:34
Dziś 21°C
Jutro 25°C
Kępno
17 Czerwca, 2021

Kępno: Teren wokół synagogi wraca do miasta

Burmistrz zakończył pozytywnie negocjacje z Gminą Żydowską w sprawie zakupu działki wraz z nieruchomościami w Kępnie przy ul. Łazienkowej, obok synagogi.

Kilka tygodni temu Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu wystawiła do publicznej sprzedaży nieruchomość położoną w Kępnie przy ul. Łazienkowej 6, obok synagogi. Na działce wystawionej do sprzedaży stoi budynek mieszkalny (dawna mykwa), w którym w latach 70. i 80. ubiegłego wieku funkcjonowała łaźnia miejska. Dalej stoi budynek gospodarczy (dawna rzeźnia rytualna). Dla działki o powierzchni 0,0465 ha w Sądzie Rejonowym w Kępnie prowadzona jest księga wieczysta. Jak pisali w ofercie sprzedaży: nieruchomość obciążona jest dwoma umowami najmu, zawartymi na czas nieokreślony. Najemcami są osoby w starszym wieku, zamieszkujące na nieruchomości od ponad 30 lat. Wartość rynkową nieruchomości ustalono na kwotę 400.000 zł. - O zamiarze sprzedaży działki obok synagogi dowiedziałem się od Mileny Piętak, naczelnika wydziału planowania przestrzennego w urzędzie, do której zgłosił się przedstawiciel Gminny Żydowskiej z wnioskiem o wypis ewidencyjny, potrzebny do sprzedaży działki, albowiem jest na nią kupiec – zaznacza burmistrz Piotr Psikus.

~ m

Więcej w nr 23 (1432) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!