Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kornela, Lizy, Stanisława 8 Maja 2021, 20:59
Dziś 6°C
Jutro 19°C
Kultura i oświata
27 Listopada, 2017

Kępno: Promują dobrą literaturę

Paczka z książkami i audiobookami trafiła do kępińskiej Powiatowej Biblioteka Publicznej w ramach akcji „Paczka literacka”.

Biblioteka Powiatowa w Kępnie wzięła udział w akcji Wydawnictwa Agora i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pt. „Paczka literacka”, w ramach której do 1200 bibliotek w całej Polsce trafiły bezpłatnie paczki zawierające 21 książek oraz dwa audiobooki. Wszystkie książki zostaną wpisane do katalogu biblioteki i będzie je można wypożyczyć.
24 października 2017 roku w bibliotece odbyły się warsztaty promujące czytelnictwo z wykorzystaniem zawartości paczki literackiej. Czytelnicy po zapoznaniu się z przysłanymi pozycjami mieli za zadanie zachęcić pozostałych uczestników do wypożyczenia właśnie tej książki. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. „Zapraszamy do Trójki” E. Winnickiej i C. Łazarkiewicz, „Powrót do Sulejówka” W. Kalicki, „Zdrowy apetyt” A. Jelonek, D. Frontczak, „Powstanie Warszawskie. Rozpoznani” I. Michalewicz, M. Piwowarczuk.
Następnym zadaniem czytelników było stworzenie haseł, które zachęcałyby innych do czytania. Na końcu, wykorzystując w tym celu kostki obrazkowe, uczestnicy napisali wspólnie opowiadanie. Końcowy efekt bardzo spodobał się wszystkim biorącym udział w zabawie.
Uczestnicy zajęć wyrazili chęć spotykania się na podobnych zajęciach raz w miesiącu. Istnieje zatem szansa na stworzenie stałej grupy osób zainteresowanych literaturą. Grupa przyjęła nazwę „Dyskusyjny Klub Dobrej Literatury”.
Wszystkie osoby zainteresowane tematem i chcące dołączyć do nowo powstałego klubu, mogą przyjść do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie (ul. Sienkiewicza 26A) i zapisać się na listę uczestników.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!