Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kornela, Lizy, Stanisława 8 Maja 2021, 21:44
Dziś 6°C
Jutro 19°C
Kępno
15 Kwietnia, 2021

Kępno: Powstaną nowe miejsca opieki dla najmłodszych

Podpisanie umowy na przebudowę i rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie w celu utworzenia miejsc opieki żłobkowej.

9 kwietnia br. burmistrz miasta i gminy Kępno Piotr Psikus podpisał umowę na przebudowę Szkoły Podstawowej nr 3 w Kępnie w celu utworzenia miejsc opieki nad dziećmi do 3. roku życia. Inwestycję wykona firma „Strzał-Trans” Piotr Strzałkowski z siedzibą w miejscowości Mleczków.
- Obiekt z 72 nowymi miejscami żłobkowymi będzie służył przez wiele lat najmłodszym mieszkańcom miasta. Inwestycja to kolejny argument przekonujący, że w Kępnie warto mieszkać, pracować i zakładać rodziny – podkreślił włodarz gminy.
Wykonawca przeprowadzi prace rozbiórkowe, budowlane, instalacyjne w zakresie instalacji sanitarnych i elektrycznej, a także wymieni stolarkę okienną i drzwiową, wykona termomodernizację ścian i zagospodaruje teren. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i zostanie przygotowany pod klucz.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 14 (1423) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!