Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Gracji, Lucjana 14 Czerwca 2024, 04:21
Dziś 15°C
Jutro 20°C
Kraj
31 Października, 2023

Kępno: Powrót połączeń pasażerskich na odcinku Oleśnica-Kępno

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizują i zelektryfikują odcinek Oleśnica-Kępno na linii nr 181 Herby Nowe-Oleśnica. Wybrana została najkorzystniejsza oferta na realizację inwestycji o szacowanej wartości około 600 mln zł. Efektem będą atrakcyjne podróże pociągiem m.in. do Wrocławia i Wielunia, lepsza obsługa podróżnych na 8 stacjach i przystankach. Projekt jest realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. sukcesywnie realizują inwestycje zmierzające do budowy efektywnego i ekologicznego transportu szynowego. Przebudowa odcinka Kępno-Oleśnica wraz z elektryfikacją umożliwi powrót pociągów pasażerskich po ponad 20 latach. Nie będzie konieczności zmian lokomotyw z elektrycznych na spalinowe, co przełoży się na krótszy czas przejazdu. Wzrośnie przepustowość trasy, co oznacza, że będzie mogło jeździć więcej pociągów.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 44 (1554) 2023 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!