Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 17 Maja 2022, 06:53
Dziś 15°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
20 Stycznia, 2022

Kępno: Porcelanowy jubileusz chóru Cantamus

Kępiński Chór Męski Cantamus obchodził 20-lecie swojej działalności śpiewaczej.

8 stycznia 2022 r. Chór Męski Cantamus przy parafii św. Marcina w Kępnie obchodził jubileusz 20-lecia swojego powstania. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez ks. proboszcza kan. Jerzego Palpuchowskiego. W uroczystościach uczestniczyły rodziny chórzystów, koledzy, kiedyś związani z chórem, i miłośnicy chóralnej muzyki. Podczas eucharystii krótko przedstawiono działalność i historię chóru. W homilii ks. proboszcz modlił się za chórzystów, ich rodziny oraz naszych zmarłych kolegów. Wspomniał o wielu osiągnięciach, zaangażowaniu w działalność parafii i zasługach dokonanych przez wiele lat istnienia chóru. Podkreślił także, że kto śpiewa, ten dwa razy się modli. Podczas mszy chór wykonał kilka kolęd wybranych ze swojego repertuaru. Chórzyści - jubilaci zebrali zasłużone owacje i oklaski.
Chór Męski Cantamus powstał w styczniu 2002 r. z inicjatywy ówczesnego organisty, a zarazem późniejszego dyrygenta i entuzjasty Antoniego Janaszewskiego, który wprowadzał chórzystów w arkana męskiego śpiewu.

~ Rafał Michalski

Więcej w nr 3 (1462) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!