Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 05:31
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Kępno
9 Listopada, 2017

Kępno: Pluszaki staną się ratownikami

Kępno włącza się w akcję „Misie Ratownisie”.

Akcja „Misie Ratownisie” dotarła do Kępna. Do udziału akcji zapraszają: serwis „Kępno998” oraz poseł na Sejm RP Bożena Henczyca.
„Misie Ratownisie” to pluszaki przekazywane przez strażaków dzieciom poszkodowanym w wypadkach oraz innych zdarzeniach losowych. Pluszaki spełniają rolę „przytulacza” i „pocieszacza”, który ma odwrócić uwagę od bólu, cierpienia, widoku rannych bliskich i poszkodowanych w wyniku różnych zdarzeń.
W biurze poselskim w Kępnie zbierane są maskotki, które staną się ratownikami. Po skończonej akcji zebrane pluszaki zostaną przekazane dla okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zasilą remizę Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.
Do akcji zapraszeni są mieszkańcy, instytucje, szkoły, biblioteki oraz wszyscy, którzy mogą włączyć się w akcję i przynieść tym sposobem radość poszkodowanym dzieciom. Pomóc może każdy – wystarczą dobre chęci i, oczywiście, pluszak.
Akcja prowadzona jest do 10 listopada br. Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem akcji mogą kontaktować się z kępińskim biurem poselskim B. Henczycy.
Pokażmy razem, że możemy i umiemy pomóc.

~ KR

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!