Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogumiła, Gerarda, Józefy 4 Października 2023, 02:50
Dziś 18°C
Jutro 16°C
Kultura i oświata
28 Września, 2022

Kępno: Ograniczane będą wydatki bieżące Gminy

Burmistrz Piotr Psikus oraz naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Małgorzata Frala-Kędzior poinformowali o bieżących zadaniach edukacyjnych i inwestycjach rozpoczętego kilka tygodni temu nowego roku szkolnego.

Rozpoczynając konferencję prasową, burmistrz Piotr Psikus, zaznaczył, że rozpoczęty rok szkolny będzie nie lada wyzwaniem dla Gminy, która jest organem prowadzącym szkoły i przedszkola, z uwagi na prognozowane podwyżki energii elektrycznej i ciepłowniczej.
Od 1 września 2022 r. Gmina Kępno jest organem prowadzącym dla 5 przedszkoli samorządowych z siedzibą w siedmiu miejscowościach, 4 oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, 10 szkół podstawowych. Gmina Kępno jest też organem dotującym jedno niepubliczne przedszkole prowadzone przez siostry boromeuszki. - Co się zmieniło od poprzedniego roku szkolnego to wzrost liczby przedszkolaków. Brakowało miejsc na Przedmieściu, stąd decyzja, że utworzyliśmy dwa nowe oddziały najbliższe do miejsca zamieszkania rodziców – zaznacza naczelnik wydziału oświaty Małgorzata Frala Kędzior. - W tym roku mamy tę samą liczbę uczniów co w roku ubiegłym. Zaznaczyć tu należy, że spada liczba uczniów pochodzenia polskiego, a ta liczba uzupełniana jest uczniami obcokrajowców. Wskutek wojny na Ukrainie jest spora rotacja dzieci w szkołach i zmienia się często liczba uczniów – dodaje.

~ m

Więcej w nr 39 (1498) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!