Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Elżbiety, Marka, Pauli 18 Czerwca 2021, 10:29
Dziś 25°C
Jutro 29°C
Kultura i oświata
6 Maja, 2021

Kępno: Muzyczny sukces w Serbii

Międzynarodowy sukces uczniów kępińskiej szkoły muzycznej w Serbii.

W marcu i kwietniu 2021 r. pięcioro uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Kępnie wzięło udział w Światowym Konkursie Muzycznym w Belgradzie (Serbii) noszącym od 2020 r. nazwę „World Open Online Music Competition”. Jest to najstarszy konkurs internetowy, obejmujący niemalże wszystkie specjalności muzyczne (w tym taniec i śpiew) i adresowany do muzyków praktycznie bez ograniczeń wiekowych. Pierwotnym zamysłem tego konkursu było przeniesienie spektaklu „na żywo” z sali koncertowej na platformę internetową, do której dostęp miałaby niezliczona liczba osób z całego świata.
Uczniowie Szkoły Muzycznej w Kępnie biorą w nim udział nieprzerwanie od 2017 r. W pierwszej kolejności uczestniczyło w nim kilkoro akordeonistów. Następnie dołączyli pianiści, a w tym roku dodatkowo uczennica klasy skrzypiec.

~ Oprac. m

Więcej w nr 17 (1426) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!