Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kornela, Lizy, Stanisława 8 Maja 2021, 21:18
Dziś 6°C
Jutro 19°C
Rozrywka
20 Sierpnia, 2020

Kępno: Lodowisko ponownie w Kępnie. Powstanie obiekt wielofunkcyjny

Gmina Kępno pozyskała dotację w wysokości 2.273.700 zł z Ministerstwa Sportu na budowę obiektu wielofunkcyjnego w miejscu niewykorzystywanego już boiska, naprzeciwko Sądu Rejonowego w Kępnie.

W Kępnie powstanie nowe lodowisko – nie będzie to jednak miejsce otwarte wyłącznie zimą, ale obiekt wielosezonowy i wielofunkcyjny. Gmina Kępno na realizację tego obiektu pozyskała dotację w wysokości 2.273.700 zł z Ministerstwa Sportu. Całkowita wartość zadania to 8.474.700 zł. - Cieszę się podwójnie, ponieważ po raz kolejny z sukcesem aplikowaliśmy o środki zewnętrzne i po raz kolejny możemy zainwestować w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną. Znaleźliśmy się w gronie zaledwie 19 gmin, które uzyskały dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Stanowi to bardzo duży zastrzyk finansowy i potwierdzenie tego, że nasze pomysły i projekty zyskują aprobatę – zaznacza burmistrz miasta i gminy Kępno Piotr Psikus.      

~ KR

Więcej w nr 34 (1391) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!