Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Danuty, Jana, Janiny 25 Czerwca 2022, 09:24
Dziś 20°C
Jutro 27°C
Kultura i oświata
3 Stycznia, 2018

Kępno: Kępno pędzlem malowane

15 grudnia 2017 r. Burmistrz Miasta i Gminy – Piotr Psikus, Stowarzyszenie Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego oraz Kępiński Ośrodek Kultury zaprosili miłośników malarstwa na wernisaż wystawy pod hasłem „Kępno pędzlem malowane”. Podczas spotkania odbyła się promocja albumu dokumentującego plener malarski. Projekt „Kępno pędzlem malowane” zrealizowano ze środków Urzędu Miasta i Gminy Kępno.

Spotkanie odbyło się w Kępińskim Ośrodku Kultury. Zebranych powitała prezes Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego – Janina Mielcarek-Gorzendowska, która wyraziła zadowolenie z powodu tak licznej publiczności. Rzeczywiście sala KOK-u była wypełniona po brzegi, wśród nich nie brakowało przedstawicieli władz samorządowych (starosta Grażyna Jany oraz burmistrz Piotr Psikus), radnych gminnych i powiatowych oraz przyjaciół i sympatyków SPAPK-u.
- Kilkanaście lat temu – czytamy we wstępie albumu „Kępno pędzlem malowane” – stworzyliśmy grupę ludzi zaskoczonych własnymi możliwościami plastycznymi. Każdy chciał skonfrontować swoją „domową” twórczość z tym, co robią inni, sprawdzić, jak postrzegają świat i jak przenoszą go na kawałek kartki czy płótna (…). W 2000 r. taką nietypową grupę utworzyła Krystyna Sumisławska – wieloletnia prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kępińskiej. I właśnie pod patronatem tej organizacji przygotowano pierwsze plenery, warsztaty i wystawy. Opiekunem merytorycznym zespołu, był Andrzej Żarnowiecki – artysta-plastyk z Wrocławia. To przy jego wielkim doświadczeniu i szczególnej życzliwości grupa stawiała swoje pierwsze kroki, szlifowała umiejętności, zdobywała doświadczenie i wiedzę, poznawała swoje możliwości, odnajdywała inspirację oraz utwierdzała się w przekonaniu, że robi dobrze.

~ Grażyna Gatner

Cały artykuł dostępny będzie w nr 1 (1256) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!