Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Danuty, Jana, Janiny 25 Czerwca 2022, 09:19
Dziś 20°C
Jutro 27°C
Powiat
3 Stycznia, 2018

Kępno: Jednomyślnie podjęli ostatnie uchwały

Ostatnia w ubiegłym roku sesja Rady Powiatu Kępińskiego odbyła się 28 grudnia.

Radni tego dnia jednomyślnie przyjęli wszystkie uchwały przewidziane w porządku obrad.
Uchwalono plan pracy Rady Powiatu oraz zatwierdzono plan pracy i kontroli Komisji Rewizyjnej na rok przyszły.
W ramach porządkowania spraw finansowych na koniec roku dokonano zmiany budżetu powiatu na 2017 rok oraz podjęto uchwałę w sprawie wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego. W tym roku jest to kwota ponad 2 mln 800 tys. zł, co wynika przede wszystkich z realizacji dwóch dużych przedsięwzięć: przebudowy drogi powiatowej Krążkowy – Mikorzyn – kwota ponad 1 mln 100 tys. zł oraz przebudowy basenu przy Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem –ponad 1 mln 200 tys. zł.
Podjęta została uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu z przeznaczeniem na dofinansowanie inwestycji dotyczącej budowy bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) na terenie lotniska Michałków w Ostrowie Wielkopolskim. Jak uzasadniał skarbnik Marcin Trojak, podejmowana uchwała stanowi pochodną zapisów zawartych w budżecie gminy na 2018 rok, w którym przeznaczona została na ten cel kwota 59.316,00 zł.

~ bem

Cały artykuł dostępny będzie w nr 1 (1256) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!