Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marty, Konstantego, Olafa 29 Lipca 2021, 23:09
Dziś 21°C
Jutro 25°C
Kępno
12 Listopada, 2020

Kępno: Gmina Kępno wśród najaktywniejszych

Gmina Kępno laureatem tegorocznej edycji Konkursu „Aktywni w Wielkopolsce”, odbywającej się w ramach Konkursu Puchar Recyklingu.

Od pięciu lat Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego spośród uczestników konkursu „Aktywni w Wielkopolsce”, odbywającego się w ramach konkursu „Puchar Recyklingu”, nagradza podmioty najbardziej aktywnie działające w zakresie gospodarki odpadami na terenie Wielkopolski.Pierwsze miejsce i nagroda finansowa w wysokości 10.000 zł w tegorocznej edycji konkursu „Aktywni w Wielkopolsce” przypadły firmie „Altvater Piła”, na drugim stopniu podium stanęła Gmina Kępno, otrzymując 9.000 zł, a trzecie miejsce zajęła Gmina Grzegorzew, za co odebrała 8.000 zł. Nagrody podczas Gali Międzynarodowego Kongresu ENVICON, która odbyła się 19 października br., wręczył członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski wraz z Zarządem firmy „ABRYS” – organizatora Konkursu Puchar Recyklingu.Gmina Kępno została nagrodzona za najbardziej efektywny system selektywnej zbiórki odpadów, promocję nowych rozwiązań w zakresie odbioru, zbiórki, odzysku i przygotowania do recyklingu oraz prowadzonej edukacji ekologicznej.          

Oprac. KR

Więcej w nr 46 (1403) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!