Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 05:35
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Kultura i oświata
9 Listopada, 2017

Kępno: Dzieje się bibliotece

Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie zaprezentowała się podczas poznańskiej konferencji poświęconej organizacji wydarzeń w bibliotekach.

25 października br. w Poznaniu odbyła się konferencja pt. „Dzieje się. Organizacja wydarzeń w bibliotece”. Podczas tego wydarzenia przedstawiona została prezentacja Samorządowej Biblioteki Publicznej im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie, dotycząca obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i stanowiąca przykład wydarzenia wpływającego na rozwój czytelnictwa.
Dorota Paszko z Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie opowiedziała słuchaczom o metodach upamiętnienia tegorocznej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, realizowanych przez cały sierpień w kępińskiej bibliotece.
Mówiła o prezentowaniu i popularyzowaniu dostępnych w bibliotece książek historycznych, tematycznych zajęciach wakacyjnych dla dzieci, wystawie i prezentacji filmu w czytelni oraz o sposobach promowania poezji powstańczej.
W konferencji organizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wzięło udział ponad 100 bibliotekarzy z województwa wielkopolskiego. Do czynnego udziału i przedstawienia swoich prezentacji zakwalifikowano bibliotekarzy z 8 bibliotek: z Krotoszyna, Poznania, Dusznik, Trzcianki, Chodzieży, Rozdrażewa, Kościana i Kępna.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!