Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kornela, Lizy, Stanisława 8 Maja 2021, 20:53
Dziś 6°C
Jutro 19°C
Kępno
8 Kwietnia, 2021

Kępno: Dofinansowanie dla szpitala

Miliony dla Wielkopolski z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Blisko 123 mln zł z drugiego naboru w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) trafi do Wielkopolski. Oznacza to szeroki strumień pieniędzy na wsparcie inwestycji lokalnych w gminach, powiatach i miastach w całym województwie.
- Ten program to wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje oraz samych mieszkańców – użytkowników nowych dróg, parków czy osób korzystających z obiektów turystyczno-rekreacyjnych – stwierdza Tomasz Stube, kierownik oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej Gabinet Wojewody.
Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 RFIL. Dzięki przyznanym środkom wielkopolskie samorządy będą mogły zrealizować planowane inwestycje. W naszym powiecie jest to przebudowa oddziału anestezjologii i intensywnej terapii zakładająca powiększenie istniejącego oddziału do 6 łóżek poprzez dobudowę fragmentu nowej kubatury przebudowę oddziału położniczo-ginekologicznego i noworodkowego oraz przebudowę traktu porodowego w SPZOZ w Kępnie w celu dostosowania do wymogów prawa w tym wymogów sanitarnych w dobie epidemii. Zadanie posiada pełną dokumentację projektową wraz z pozwoleniem na budowę i pozytywną opinią o celowości realizacji inwestycji.
Wniosek na przebudowę Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, przebudowę Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Noworodkowego oraz przebudowę traktu porodowego otrzymał do 5,5 miliona dofinansowania.

~ m

Więcej w nr 13 (1422) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!