Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kornela, Marii, Mirosławy 3 Lutego 2023, 04:59
Dziś 3°C
Jutro 1°C
Powiat
30 Listopada, 2022

Kępno: Apelowali o odblokowanie środków unijnych

23 listopada br. przy Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyła się konferencja prasowa prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) Władysława Kosinaka-Kamysza, któremu towarzyszyli: poseł Andrzej Grzyb, wicemarszałek Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski i wiceburmistrz Artur Kosakiewicz.

Konferencję otworzył Krzysztof Grabowski, który podkreślił, jak ważne są środki unijne kierowane do lokalnych samorządów. - Nasza konferencja odbywa się przy bibliotece, która graniczy z ogrodem starościańskim modernizowanym przez samorząd kępiński, dzięki pozyskanym środkom europejskim. Podobnie jest w Wielkopolsce, gdzie na rozwój inwestycji mieliśmy 2 mld 700 mln euro. To są duże środki, które pozwoliły na budowę nowych dróg., kanalizacji i wodociągów, modernizację taboru kolejowego i rozwój obszarów wiejskich. Dlatego z niepokojem patrzymy, czy uda się odblokować nowe środki z Krajowego Planu Odbudowy, które są tak potrzebne dla rozwoju lokalnych przedsięwzięć – podkreślał K. Grabowski. W podobnym tonie na temat blokowanych przez Unię Europejską, należnych Polsce pieniędzy, wypowiadał się Władysław Kosiniak-Kamysz.

~ m

Więcej w nr 48 (1507) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

~ piotr
2022-11-30  /  11:10

Trzeba zapytać pis i lokalną eurodeputowaną.