Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marty, Konstantego, Olafa 30 Lipca 2021, 00:35
Dziś 21°C
Jutro 25°C
Policja i straż pożarna
14 Listopada, 2019

Hanulin: Śmierć na drodze. Zginął 63-letni obywatel Holandii

Na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Hanulin doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem samochodów osobowego i ciężarowego.

31 października br., przed godziną 15.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Hanulin. - Po przybyciu na miejsce policji oraz innych służb ratunkowych ustalono, że 63-letni obywatel Holandii, kierujący samochodem osobowym marki Renault Megane, z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w prawidłowo jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy marki Man, kierowany przez 29-letniego mieszkańca Poznania – relacjonował oficer prasowy KPP Kępno st. post. Rafał Stramowski. Pomimo podjętej próby reanimacji, 63-letni mężczyzna zmarł.
Na miejscu działali również strażacy. - W chwili przybycia na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej świadkowie zdarzenia udzielali pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kierującego samochodem osobowym. Podczas działań ratowniczych oraz czynności dochodzeniowych policji i prokuratora droga była całkowicie zablokowana. W zdarzeniu udział brały 4 zastępy straży pożarnej – poinformował asp. Jakub Sobczak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.
Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. Postępowanie w sprawie tego tragicznego wypadku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kępnie prowadzi ekipa dochodzeniowo-śledcza KPP Kępno.

~ KR, fot. KPP Kępno

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!