w numerze m.in.:
Policjant czujny także po służbie
Podejrzenia funkcjonariusza kępińskiej policji wzbudził sposób jazdy kierowcy opla. Kilka minut później potwierdziło się, że kierująca samochodem była nietrzeźwa.
Debata o służbie zdrowia
10 marca br. do Kępna przyjechali senatorowie i posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy złożyli wizytę w szpitalu oraz spotkali się z wyborcami.
Gminne dotacje na zadania sportowe
Podpisane zostały kolejne umowy na realizację zadań z zakresu sportu.
Policjanci z powiatu kępińskiego II RP – część 9
Myślątkowianin, ślusarz-mechanik, działacz polonijny w Berlinie, żołnierz armii niemieckiej I wojny światowej, odolanowski powstaniec, żołnierz wojny z bolszewikami, komendant posterunków Policji Państwowej w Ostrzeszowie, Budzyniu i Śremie, zapomniany bohater.
Wyremontują wiadukt
Remont wiaduktu w ciągu ul. Ks. P. Wawrzyniaka.
Wyjątkowy ślub w Baranowie
Ślubów cywilnych w gminie Baranów zazwyczaj udziela kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, jednak od tej reguły odstąpiono 4 marca br., kiedy to wójt we własnej osobie udzieliła ślubu swojemu pracownikowi.
Babski misz-masz! – czyli Dzień Kobiet w innym wydaniu
Spektakl „Babski misz-masz” w Gminnym Ośrodku Kultury w Rychtalu.
Pielgrzymka sołtysów
Sołtysi z gminy Perzów wzięli udział w w pielgrzymce do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
Polonia wyszarpała awans w rzutach karnych
Zawodnicy Polonii 1908 Marcinków Kępno zadbali o to, aby poziom emocji w pierwszym oficjalnym meczu o stawkę w tym roku był odpowiedni. Biało-niebiescy przegrywali w Kępnie z Victorią Września już 0:2, ale ostatecznie pokazali charakter i w rzutach karnych wyszarpali awans do kolejnej rundy.
Warsztaty z robotyki dla dzieci młodzieży
25 lutego br. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy oraz Filia Biblioteczna w Laskach we współpracy z Planetą Robotów zorganizowała bezpłatne warsztaty z robotyki z wykorzystaniem programowalnych kostek LEGO.
Szkolny Dzień Kobiet
W Szkole Podstawowej w Opatowie uczniowie nie zapomnieli o swoich koleżankach oraz nauczycielkach.
Kiedyś było jakoś lepiej, czyli historia Domu Kultury w Łęce Opatowskiej
Łęka Opatowska w latach pięćdziesiątych doczekała się dużego, nowoczesnego i wielofunkcyjnego budynku pełniącego rolę Domu Kultury. Jak wspominają mieszkańcy, decyzja o jego rozbiórce była pochopna i być może nie do końca przemyślana. Mający niespełna 20 lat budynek został rozebrany, a na jego miejscu wybudowano dzisiejszy budynek Urzędu Gminy. Historię Domu Kultury w Łęce Opatowskiej opisał lokalny miłośnik historii regionu Paweł Golik.
Lekcja z Mikołajem Kopernikiem
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bralinie podjęła się realizacji działania pn. „Lekcja z Kopernikiem”.