Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 17 Maja 2022, 06:50
Dziś 15°C
Jutro 18°C
Bralin
27 Listopada, 2017

Bralin: Szkoła jak malowana

Remont w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bralinie.

Przez kilka dni października popołudniami w szkole pojawiała się nieznajoma para. Pani i pan. Kiedy uczniowie wychodzili, oni wchodzili do budynku, niosąc puszki z farbami i tajemniczo się uśmiechając. – Pewnie to rodzice, którzy malują jakąś klasę – myślał niejeden. Wszystko wyjaśniło się dopiero w pewien poniedziałkowy poranek, gdy wielu ze zdumieniem zobaczyło, że ściany korytarza na pierwszym piętrze w budynku nr 1 bralińskiej podstawówki zdobi piękny krajobraz. Składają się na niego drzewa, trzciny, trawy, kwiaty, owoce, ukazane na tle jasnego nieba i błękitnej wody. Są też postacie sympatycznego misia – Kubusia.
Okazało się, że osobą, dzięki której szkoła stała się bardziej kolorowa, jest Maciej Kot, artysta pochodzący z Dąbrowy Górniczej. Pomagała mu żona, Katarzyna. W 2000 r. M. Kot włączył się do programu „Motylkowe Szpitale” Fundacji „Porozumienie bez Barier”, upiększając około 200 oddziałów dziecięcych szpitali w całej Polsce.
Dyrektor Adam Pruban stwierdził, że trudno ocenić koszt włożonej przez wykonawców pracy, biorąc pod uwagę chociażby jej wartość artystyczną. Całe przedsięwzięcie sfinansowała Grupa Maspex – koncern spożywczy z Wadowic, będący jednym z największych producentów żywności w Europie Środkowo-Wschodniej.
Podczas apelu szkolnego poświęconego Janowi Pawłowi II uczniowie podziękowali państwu K. i M. Kotom za ich pracę. Brawa zdawały się nie mieć końca. Ponoć kiedy w szkole robi się zupełnie cicho, słychać je jeszcze dziś...

~ Jacek Kuropka

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!