Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Elżbiety, Marka, Pauli 18 Czerwca 2021, 09:58
Dziś 25°C
Jutro 29°C
Baranów
6 Maja, 2021

Baranów: Wiosenna ofensywa inwestycyjna

Realizowany jest szereg inwestycji w gminie Baranów.

Tegoroczna wiosna z całą pewnością zapisze się w historii gminy Baranów jako rekordowa pod względem rozmachu inwestycyjnego.
Jeszcze w marcu rozbudowano sieć wodociągowo-kanalizacyjną w Jankowach. W tym samym miesiącu zakończyła się rozbudowa „Chaty Baranowskiej”.
Teraz przyszedł czas na kolejne duże inwestycje. Wiosenna dobra wiadomość dla mieszkańców „Muratora” brzmi: ruszyła budowa 13 dróg na tym osiedlu. Trwają również intensywne prace przy rewitalizacji Rynku w Baranowie. Budynek starej szkoły całkowicie zmieni oblicze i pomieści dom kultury oraz ośrodek opieki dziennej nad seniorami. Rewitalizacja wiąże się ściśle z innym wielkim projektem, który szczęśliwie zbliża się do finiszu. Otóż, wiele wskazuje, że nowa szkoła powita we wrześniu swoich uczniów. Warto dodać, że równolegle trwają prace przy budowie ul. Orlika wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem terenu. No i wreszcie wiadomość, która zelektryzowała nie tylko przedsiębiorców i tirowców, ale chyba wszystkich, którzy codziennie zmuszeni byli przez lata przebijać się przez baranowski rynek. Pełną parą ruszyła budowa obwodnicy. Na zakończenie tego projektu musimy poczekać jeszcze rok.

~ ems

Więcej w nr 17 (1426) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!