Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 05:36
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Kultura i oświata
9 Listopada, 2017

Baranów: „Trzeba być dobrym w tym, co się robi

Zdzisław „Chico” Mikołajczak w Baranowskiej Chacie.

Na początek zagadka: co łączy AC/DC, Bon Jovi, Metallicę, G`n`Roses, Scorpions, Pink Floyd, Michaela Jordana, a nawet Jana Pawła II? Otóż oni wszyscy posiadają platynowe lub złote reliefy wykonane przez Zdzisława „Chico” Mikołajczaka. W miniony poniedziałek, 30 października br., w Baranowskiej Chacie uczniowie baranowskich szkół spotkali się z tym niezwykłym artystą.
Znany na całym świecie kępnianin przybliżył tajniki swojej pracy, nie ukrywał prawdy o trudnych chwilach i meandrach kariery. Z pasją opowiadał o swoich zainteresowaniach i gustach muzycznych. – Trzeba być dobrym w tym, co się robi, wierzyć w siebie, solidnie pracować, no i oczywiście mieć trochę szczęścia. Zachować własną osobowość, nie zapominać o szacunku i uznaniu dla innych – podkreślał.
Gość długo i wyczerpująco odpowiadał na pytania zafascynowanej jego opowieścią młodzieży. Po wszystkim chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć z dziećmi Chico, kępnianin z urodzenia, od 1983 r. mieszka i tworzy w Niemczech. Wykonuje prace na zlecenie wytwórni fonograficznych, zespołów i czasopism muzycznych oraz osób prywatnych. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!