Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Eustachego, Faustyny, Renaty 20 Września 2020, 10:04
Dziś 14°C
Jutro 23°C
Kępno
4 Września, 2020

Wspomnienie: Słuchaj, ja to załatwię

„Słuchaj, ja to załatwię” słyszałem przez ostatnie kilkanaście lat mojego życia od świętej pamięci Ewy Marszałek, Efkamy, która odeszła od nas na zawsze 19 sierpnia 2020. Pogrzeb współtwórczyni Socjum odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 września, o godzinie 11:00 na cmentarzu katolickim w Kępnie.

Wolność, którą możemy w większym lub mniejszym wymiarze cieszyć się w naszym kraju od czasu upadku komunizmu wyrażana jest najintensywniej, gdy zwykli ludzie próbują brać sprawy swojej ulicy, dzielnicy, miasta czy kraju we własne ręce.
Skuteczność oddolnych inicjatyw społecznych w dużej mierze zależy od zaangażowania ludzi ich inicjujących. Nie da się ukryć, że od 2010 roku jedną z najważniejszych i najintensywniej działających grupą ludzi próbujących zmienić Kępno na lepsze jest ekipa mieszkańców Ziemi Kępińskiej zrzeszonych wokół strony internetowej www.socjumkepno.pl i Stowarzyszenia Socjum „Kępno i Okolice”.
Dziś już mniej aktywne (w czasie pandemii zawieszono akcje) stowarzyszenie mogło z takim impetem działać tylko i wyłącznie dzięki temu, że kilku ludzi zaczęło brać sprawy kultury, historii, tożsamości i zabytków Kępna we własne ręce.
Jedną z osób, od samego początku działającą w Socjum była Ewa Marszałek. W grudniu 2009 roku została administratorem strony i z tego czasu najbardziej pamiętam Jej pytania przesyłane w wiadomościach na naszej stronie: „A może zrobimy jeszcze to? Słuchaj, ja to załatwię”.

~ Dominik Makosch

Więcej w nr 36 (1393) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!