Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maja 2019, 21:31
Dziś 22°C
Jutro 17°C
Kultura i oświata
8 Czerwca, 2018

Wilno: Bibliotekarka w Wilnie

 

Magdalena Wieczorek wzięła udział w międzynarodowej konferencji pn. „Daily innovators and daily educators in the libraries”.

Od 27 do 29 maja br. Samorządowa Biblioteka Publiczna im. Marii z Fredrów hr. Szembekowej w Kępnie reprezentowana była przez Magdalenę Wieczorek na międzynarodowej konferencji pn. „Daily innovators and daily educators in the libraries” w Wilnie.
M. Wieczorek, dyrektor biblioteki, wzięła udział w testowaniu specjalnych materiałów edukacyjnych, przygotowanych w ramach międzynarodowego projektu dla bibliotekarzy i innych edukatorów kulturalnych, a także scenariuszy do pracy z użytkownikami bibliotek i innych lokalnych instytucji kultury. Jej praca została wysoko oceniona, dzięki czemu zakwalifikowała się do grupy sześciu osób reprezentujących Polskę na konferencji.
Pobyt w Wilnie, udział w konferencji i koszty z tym związane finansowane były przez Fundację Społeczeństwa Informacyjnego w ramach programu „Erasmus+”. Celem organizatorów projektu jest przygotowanie bibliotekarzy i innych pracowników sektora kultury do wdrażania w ich instytucjach i zespołach zagadnień wielokulturowości, innowacji społecznych oraz kreatywności. Działania projektowe mają wzbogacić ofertę edukacyjną dla osób dorosłych, a zastosowanie nowych materiałów i scenariuszy – zachęcić odbiorców działań do dalszego rozwoju i własnych poszukiwań.
Podczas konferencji, która odbywała się w Bibliotece Narodowej, poruszano głównie sprawy związane z wielokulturowością, aktywizacją ludzi dorosłych i tym, jaką rolę odgrywają współczesne biblioteki. Bardzo ciekawe wystąpienie zaprezentował przedstawiciel Norwegii, który opowiedział o funkcjonowaniu biblioteki wielokulturowej, w której znajduje się 140.000 książek w 70 językach świata, a Łotwa utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że mała biblioteka może przyciągać mieszkańców swoją ciekawą ofertą. Wyjazd był okazją do rozmów z pracownikami bibliotek i instytucji kultury, a dzięki organizatorom – również do zwiedzania przepięknego Wilna.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!