Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kryspiny, Norberta, Sabiny 5 Grudnia 2022, 12:52
Dziś 2°C
Jutro 3°C
Kraj
16 Listopada, 2022

Wieści z Brukseli: Polacy solidarni z Ukrainą

- „Polska i Polacy po 24 lutego nadali nowego znaczenia pojęciu europejskiej solidarności” – całkowicie zgadzam się z tymi słowami! – przyznaje poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska.

- W ostatnich dniach zapoznaliśmy się w Parlamencie Europejskim z raportem przedstawiającym działania Polski na rzecz obywateli Ukrainy uciekających przed wojną. Polska oraz Polacy już w dniu wybuchu wojny rozpoczęli swoje działania, by nieść pomoc sąsiadom zza wschodniej granicy – nad ranem minister Mariusz Kamiński, polski szef MSWiA, wydał dyspozycję stawiania punktów recepcyjnych na granicy. Jeszcze tego samego dnia o godz. 11.00 punkty te były już uruchomione. Fala uchodźców rosła z dnia na dzień, a w jej szczycie schronienia w Polsce szukało dziennie ponad 140 tysięcy kobiet, dzieci i osób starszych. W każdym z punktów recepcyjnych osoby te mogły otrzymać pomoc medyczną, posiłek oraz prowiant na dalszą drogę specjalnie przygotowanym transportem. Dziękuję tez wolontariuszom, którzy codziennie nieśli oraz nadal niosą pomoc dla uchodźców! – podkreśla europoseł.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!