Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kryspiny, Norberta, Sabiny 5 Grudnia 2022, 11:43
Dziś 2°C
Jutro 3°C
Kraj
23 Listopada, 2022

Wieści z Brukseli: Krok w walce o cyberbezpieczeństwo UE

Akt o usługach cyfrowych to zbiór nowych unijnych przepisów mających zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne środowisko internetowe. Ma zastosowanie do wszystkich usług cyfrowych, które łączą konsumentów z towarami, usługami lub treściami.

- To jednolity dla całej Unii Europejskiej zbiór przepisów, który wskazuje szeroko zakrojone obowiązki dla platform internetowych w zakresie ograniczania szkodliwych zjawisk i przeciwdziałania zagrożeniom w internecie, silne zabezpieczenia praw użytkowników stosownych usług. W dokumencie objęto także platformy cyfrowe ramami dotyczącymi przejrzystości i rozliczalności. To nowe możliwości związane z ochroną użytkowników. Dzięki aktowi skorzystają również przedsiębiorstwa, które otrzymają pewność prawa na całym jednolitym rynku. To pierwszym tego rodzaju zestaw narzędzi regulacyjnych na świecie dla podejścia regulacyjnego do pośredników internetowych – poinformowała poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!