Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kryspiny, Norberta, Sabiny 5 Grudnia 2022, 11:08
Dziś 2°C
Jutro 3°C
Kraj
26 Października, 2022

Wieści z Brukseli: Brak zgody dla Rosji

Jak poinformowała poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, zgodnie zagłosowano za nieuznawaniem dokumentów podróży wydanych przez Rosję na terenach, które nielegalnie okupuje na Ukrainie i tzw. terytoriach separatystycznych Gruzji, w celu wydania wizy lub przy przekraczaniu zewnętrznych granic UE.

- Rosyjska aneksja Krymu i Sewastopola, Doniecka, Ługańska, Chersonia i Zaporoża na Ukrainie jest nielegalna, a my, jako przedstawiciele Unii Europejskiej, potępiamy decyzję Rosji o uznaniu niepodległości tzw. regionów separatystycznych Abchazji i Osetii Południowej w Gruzji. Dlatego państwa członkowskie UE i sojusznicy z EOG nie powinni już akceptować dokumentów podróży wydanych przez Rosję w tych regionach. Zgodnie z propozycją, Komisja powinna skonsultować się z państwami członkowskimi UE i sporządzić listę rosyjskich dokumentów podróży, które nie powinny być akceptowane w przyszłości – podkreśliła. - Musimy jednak pamiętać o prawie każdego człowieka do ucieczki przed konfliktem w Ukrainie i do wjazdu do UE ze względów humanitarnych. Nasze stanowisko upoważnia również Komisję do dodawania nowych regionów do listy terytoriów okupowanych lub usuwania ich za pomocą aktów delegowanych – które nie wymagają głosowania współprawodawców, ale wobec których zarówno Rada, jak i Parlament mogą wyrazić sprzeciw – dodała.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!