Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Małgorzaty, Marty, Nikifora 23 Lutego 2020, 01:49
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Policja i straż pożarna
9 Maja, 2019

Wierzbięcin: Czy to podpalenie?

Pożar lasu w miejscowości Wierzbięcin.

W piątek, 19 kwietnia br., około godziny 14.06, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Wierzbięcin (przy polnej drodze relacji Kuźnica Skakawska – Wierzbięcin). Do zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kępnie, JRG Wieruszów, OSP Kępno, OSP Świba, OSP Podzamcze oraz OSP Wieruszów. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono pożar młodnika o powierzchni około 10 arów. - Działania strażaków polegały podaniu czterech prądów wody w natarciu na pożar, co doprowadziło do jego ugaszenia. Następnie dokładnie przelano wodą teren objęty pożarem – relacjonuje mł. kpt. Paweł Michalski z KP PSP Kępno.
Ze względu na występowanie ognisk pożaru w kilku odległych od siebie miejscach, niewykluczone jest, że doszło do podpalenia. Sprawę wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!