Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Dominika, Protazego 4 Sierpnia 2020, 10:11
Dziś 15°C
Jutro 21°C
Kraj
9 Kwietnia, 2020

Wielkopolska: Wielkopolskie szpitale otrzymały dostawy sprzętu ochronnego

Do szpitali w Wielkopolsce i Domów Pomocy Społecznej trafiły środki ochrony indywidualnej.

Na wyposażenie 53 szpitali w województwie wielkopolskim Centrum Zarządzania Kryzowego Wojewody przekazało 6 ciężarówek sprzętu, czyli prawie 2.000 kombinezonów ochronnych oraz półmasek, 19.000 chirurgicznych maseczek ochronnych, 1.500 par różnego typu rękawic i 500 par osłon na buty. Transport po raz kolejny zapewnili żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - To kolejna dostawa potrzebnego sprzętu. Tym razem zasięgiem objęliśmy wszystkie szpitale powiatowe, które licznie zgłaszały do mnie wnioski w tej sprawie. Staramy się dostarczać sprzęt cyklicznie i mogę zapewnić, że w drodze są już kolejne transporty dla wielkopolskich placówek – podkreśla wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.
Pierwszeństwo w dostawach sprzętu pozyskanego z Agencji Rezerw Materiałowych mają placówki pozostające w stałej gotowości, transporty sanitarne osób z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 i zespoły do pobierania wymazów. Taka placówka medyczna jest m.in. w Kępnie. - Każda ilość sprzętu jest nam potrzebna celem zabezpieczenia personelu medycznego, zwłaszcza, że realizujemy dodatkowe świadczenia w ramach walki z koronawirusem. Organizujemy transport pacjentów na oddziały zakaźne oraz dodatkowo, na prośbę wojewody, pobieramy wymazy od osób przebywających na kwarantannie – przyznaje dyrektor kępińskiego szpitala Beata Andrzejewska.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 15 (1372) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!