Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 31 Marca 2020, 12:50
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Kępno
12 Marca, 2020

Wielkopolska: W Wielkopolsce jest już koronawirus

W Polsce w zeszłym tygodniu odnotowano pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem, a w tym tygodniu w Wielkopolsce, stąd wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk powołał zespół zarządzenia kryzysowego, mający zająć się tym problemem epidemiologicznym.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk 5 marca br. przewodniczył posiedzeniu wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego, które dotyczyło sytuacji epidemiologicznej w Wielkopolsce w kontekście koronawirusa.
A już 9 marca br. w godzinach popołudniowych potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Ł. Mikołajczyk poinformował o tym na specjalnej konferencji prasowej, przedstawiając także aktualną sytuację dotyczącą zagrożenia koronawirusem w regionie oraz działaniach służb w tym zakresie.
- Pacjentka, przebywająca obecnie pod nadzorem lekarzy, trafiła na oddział zakaźny Szpitala Miejskiego w Poznaniu. Jej stan jest poważny. Została przetransportowana ze szpitala w Puszczykowie. Powtórne badanie próbki potwierdziło zakażenie koronawirusem – mówi wojewoda. 17 osób, które miały kontakt z chorą, obecnie są poddane kwarantannie domowej. Kwarantanną objęto także personel medyczny – 18 osób. Oddział wewnętrzny szpitala w Puszczykowie zostanie decyzją wojewódzkiego inspektora sanitarnego zamknięty na 14 dni. Do tej pory jedyny potwierdzony przypadek koronawirusa w Wielkopolsce został zdiagnozowany w Poznaniu. Chora kobieta to mieszkanka Czapur. Do szpitala zakaźnego trafiła z oddziału wewnętrznego szpitala w Puszczykowie. Jej stan jest poważny. 57-latka jest w śpiączce i oddycha przez respirator. - Pacjentka cały czas przebywa pod opieką lekarzy - poinformował wieczorem Tomasz Stube z biura prasowego wojewody.

~ m

Więcej w nr 11 (1368) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!