Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Grzegorza, Salomei, Walerii 17 Listopada 2019, 17:25
Dziś 12°C
Jutro 13°C
Powiat
8 Sierpnia, 2019

Wielkopolska: Środki na przywrócenie połączeń lokalnych

Blisko 20 mln zł na przywracanie połączeń autobusowych w Wielkopolsce.

W piątek, 2 sierpnia 2019 r., wystartował nabór w ramach rządowego programu, którego celem jest przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych.
Jak poinformował wojewoda Zbigniew Hoffmann, w Wielkopolsce do rozdysponowania będzie kwota ponad 19,8 mln zł. Środki pochodzą z funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.
Zgodnie z założeniami rządowego funduszu dopłacie podlegają linie komunikacyjne niefunkcjonujące co najmniej 3 miesiące przed dniem wejścia w życie ustawy oraz linie, na które umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po dniu wejścia w życie ustawy. – Celem naszych działań jest likwidacja białych plam komunikacyjnych w Wielkopolsce. Jest wiele osób, które poprzez brak dostępu do komunikacji zbiorowej mogą czuć się komunikacyjnie wykluczone, przede wszystkim w mniejszych miejscowościach czy wsiach. Transport publiczny nie powinien być przywilejem a standardem. Standardem powinna być możliwość dotarcia środkami transportu publicznego do pracy, szkoły, szpitala czy przychodni – mówi wojewoda wielkopolski Z. Hoffmann.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 32 (1338) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!