Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Ksawerego, Pauliny 2 Grudnia 2021, 20:46
Dziś 4°C
Jutro 2°C
Kraj
10 Listopada, 2021

Wielkopolska: Ruszył szpital tymczasowy w Poznaniu

W Wielkopolsce funkcjonuje 806 łóżek dla pacjentów covidowych na II poziomie.

Od 2 listopada br., zgodnie z wnioskiem wojewody wielkopolskiego, Michała Zielińskiego, rozpoczął działalność szpital tymczasowy w Poznaniu dla pacjentów z COVID-19. Decyzję podpisał minister zdrowia.
W pierwszym okresie działalności szpital tymczasowy będzie dysponował 56 łóżkami dla pacjentów z COVID-19 oraz 10 łóżkami respiratorowymi. Lecznica może przyjąć maksymalnie blisko 600 pacjentów, z czego 48 stanowisk wyposażonych jest w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem zakażenia. - Na podstawie analizy sytuacji epidemiologicznej, biorąc pod uwagę wzrost hospitalizacji osób z COVID-19 oraz rekomendację oddziału wojewódzkiego NFZ w Poznaniu, sukcesywnie podejmuję decyzje o uruchamianiu oddziałów covidowych w poszczególnych szpitalach województwa – informuje M. Zieliński.

~ KR

Więcej w nr 44 (1453) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!