Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ingi, Maurycego, Sambora 25 Października 2020, 15:33
Dziś 13°C
Jutro 16°C
Kraj
29 Lipca, 2020

Wielkopolska: Ruszają bony turystyczne. Jest duże zainteresowanie

Prezydent podpisał ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych przypadła rola utworzenia, dostosowania i utrzymania infrastruktury informatycznej do obsługi bonu. Od 24 lipca br., dzwoniąc pod numer telefonu 22 11 22 111, można uzyskać informacje na temat bonów.

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym weszła w życie 18 lipca br. Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500+”. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon o takiej samej wysokości, tj. 500 zł.
Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon będzie ważny do 31 marca 2022 r. i nie będzie podlegał wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.
- W piątek, 24 lipca br. Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną, całodobową infolinię. Pod numerem telefonu 22 11 22 111 można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego. Konsultanci wyjaśniają wątpliwości dotyczące m.in. prawa do bonu – mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Pod numer infolinii mogą dzwonić zarówno osoby prywatne, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego, jak i podmioty turystyczne, które chcą przystąpić do programu.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 31 (1388) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!