Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anieli, Juliana, Przemysława 27 Stycznia 2021, 10:18
Dziś 0°C
Jutro 1°C
Powiat
10 Czerwca, 2020

Wielkopolska: Kolejne środki na zakup sadzonek drzew miododajnych i węzy pszczelej

Organizowane po raz trzeci wsparcie dla sektora pszczelarskiego zostało zatwierdzone przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Wsparcie w wysokości 2 milionów złotych umożliwi zakup kolejnych ton węzy pszczelej, która poprawi warunki fitosanitarne pszczół, a 1,1 miliona złotych przekazane zostanie na zakup sadzonek drzew miododajnych.

20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ). To szczególna okazja do przypomnienia wpływu pszczół na życie człowieka i otaczającej przyrody. Samorząd Województwa Wielkopolskiego od kilku lat ma na uwadze wkład pszczół w funkcjonowanie wielu dziedzin gospodarki województwa. W tym roku na wsparcie pszczelarstwa w Wielkopolsce Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył kolejne środki – ponad 3,1 miliona złotych.
Wsparcie sektora pszczelarskiego cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony samorządów (zakup sadzonek drzew miododajnych) oraz pszczelarzy (zakup węzy pszczelej). Zadania były wielokrotnie realizowane na terenie województwa, a środki przeznaczone na te cele w pełni wykorzystane. Świadczy to o ogromnym potencjale tego wyjątkowego sektora gospodarki.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 24 (1380) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!