Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Dominika, Protazego 4 Sierpnia 2020, 09:31
Dziś 15°C
Jutro 21°C
Kraj
16 Kwietnia, 2020

Wielkopolska: 43 zgony i kolejna zaraza

10 kwietnia br. wojewoda wielkopolskie Łukasz Mikołajczyk odbył wideokonferencję z wielkopolskimi samorządami oraz służbami – policją, strażą pożarną, wojewódzkim sztabem wojskowym w Poznaniu – oraz marszałkiem województwa wielkopolskiego. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk zapoznał się ze złożonymi raportami, podsumował i omówił sytuację w poszczególnych powiatach.

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk odebrał szeroki raport służb, które szczegółowo omówiły podejmowane w ostatnich dniach działania. Pracę policji wspomaga 239 strażników straży miejskich i gminnych. Z kolei do wielkopolskich sanepidów od policji wpłynęło do tej pory 828 notatek dotyczących naruszenia zasad kwarantanny i nieprzestrzegania przepisów. Wydano 217 postanowień – w ostatniej dobie 36 – o nałożeniu grzywien w łącznej wysokości 228 tys. zł. Samorządy, ośrodki pomocy społecznej i wielkopolskie szpitale są wspierane między innymi przez 12. Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Taczaka w Poznaniu, w zakresie dostaw żywności oraz środków ochrony osobistej. - Dziękuję wszystkim samorządom, przedstawicielom administracji zespolonej i służbom za wielkie oddanie i trudną codzienną pracę. Stoimy dziś przed wielkim zadaniem, które wymaga determinacji, zaangażowania i współpracy. To budujące, że te wartości są nam wszystkim bliskie – mówi wojewoda wielkopolski Ł. Mikołajczyk.

~ m

Więcej w nr 16 (1373) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!