Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2022, 22:31
Dziś 17°C
Jutro 24°C
Kultura i oświata
12 Sierpnia, 2021

Turawa: Wakacje w strażackim stylu

Strażackie nadzieje z Baranowa część upalnego lipca (25-31) spędziły na obozie szkoleniowym w Turawie. Organizatorzy nie zapomnieli jednak, że to wakacje, więc po sumiennej pracy należało znaleźć również czas na wypoczynek i zabawę.

W obozie zorganizowanym przez OSP Baranów uczestniczyła 18-osobowa grupa młodzieży strażackiej z gminy Baranów (8 dziewczynek i 8 chłopców wieku 10-17 lat). - To kolejne już takie wakacyjne przedsięwzięcie. Na organizację obozu nasza jednostka otrzymała dotację z Urzędu Gminy w Baranowie. Kadrę stanowili nasi druhowie – informuje dh Sylwia Szmaja, sekretarz OSP Baranów i jednocześnie kierownik obozu. Celem organizacji obozu było przygotowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych do pracy społecznej i służby w szeregach OSP, a także krzewienie kultury fizycznej i zdrowego stylu życia. W ramach programu szkolenia uczestnicy poznawali organizację ochrony przeciwpożarowej oraz regulaminowe zadania MDP i OSP, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i podstawy musztry.

~ ems

Więcej w nr 31 (1440) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!