Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kornela, Lizy, Stanisława 8 Maja 2021, 21:14
Dziś 6°C
Jutro 19°C
Łęka Opatowska
15 Lipca, 2020

Trzebień: Wspólnymi siłami pomogli potrzebującym

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie zorganizował pomoc dla mieszkańców Trzebienia.

Sierż. sztab. Tomasz Wyżnikiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie jest dzielnicowym Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie. Do jego rejonu służbowego należą miejscowości: Opatów, Słupia pod Kępnem (Albertowska, Dworcowa, Katowicka, Kuźnicka, Kwiatowa, Leśna, Ogrodowa, Parkowa, Radosna, Słoneczna, Szeroka, Szkolna, Wąska, Wesoła, Wiatrakowa, Zielona), Trzebień, Biadaszki i Młynarka.
27 czerwca br. z inicjatywy dzielnicowego odbyło się sprzątanie domu starszych mężczyzn, mieszkańców Trzebienia, których sytuacja bytowa w ostatnich latach bardzo się pogorszyła z uwagi na choroby oraz brak możliwości podjęcia pracy. - Pan Stefan od wielu lat zajmuje się sprzątaniem oraz zbieraniem śmieci z terenu gminy Łęka Opatowska. Robi to bezinteresownie, za co wszyscy mieszkańcy są mu bardzo wdzięczni. Z uwagi na jego wiek oraz sytuację bytową, postanowiono mu pomóc. Jego brat, pan Stanisław na chwilę obecną przebywa w szpitalu – wyjaśnia oficer prasowy KPP Kępno st. post. Rafał Stramowski.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 29 (1386) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!