Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogumiła, Gerarda, Józefy 4 Października 2023, 01:22
Dziś 18°C
Jutro 16°C
Łęka Opatowska
12 Kwietnia, 2023

Trzebień: Tarcie chrzanu w Chrzanie

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebieniu tarły chrzan w Chrzanie. „Tarcia chrzanu w Chrzanie – Wielkopolskie Tradycje Wielkanocne” organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Gminę Żerków, który odbył się w sobotę 1 kwietnia w Chrzanie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 Kół Gospodyń Wiejskich z całej Wielkopolski, które oprócz przygotowanych wybornych potraw z chrzanem rywalizowały w konkursie tarcia chrzanu na czas.

Chrzan w powiecie jarocińskim w sobotę 1 kwietnia stał się centrum wielkanocnych tradycji i smaków związanych z chrzanem. Udział w wydarzeniu wzięło przeszło 100 Kół Gospodyń Wiejskich, które specjalnie na tą okazję przygotowały potrawy w ramach konkursu na najlepszą potrawę z chrzanem. Nie zabrakło także innych specjałów wielkanocnych, które czerpią z lokalnego dorobku i tradycji i goszczą na stołach podczas nadchodzących świąt. Odwiedzający wydarzenie mogli odwiedzić świąteczne stoiska i skosztować przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Wielkopolski.

~ Oprac. m

Więcej w nr 15 (1525) 2023 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!