Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bolka, Cezaryny, Marioli 25 Marca 2019, 11:20
Dziś 9°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
21 Września, 2018

Trzebień: Narodowe Czytanie w Trzebieniu

7 września 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie, dzięki pomocy i przy udziale Szkoły Podstawowej w Trzebieniu, zorganizowała Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja zachęcająca do wspólnego, publicznego czytania największych dzieł literatury polskiej. Jej głównym celem jest jest promocja czytelnictwa. Tegoroczna edycja akcji pod patronatem honorowym pary prezydenckiej stanowiła również formę uczczenia jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Czytanie odbyło się w Trzebieniu na boisku sportowym przy szkole podstawowej i to właśnie uczniowie tej placówki byli przede wszystkim odbiorcami lektury. W czasie uroczystego spotkania można było wysłuchać fragmentów „Przedwiośnia” odczytanych przez zaproszonych gości. Lektorami byli mieszkańcy gminy Łęka Opatowska, dyrektor szkoły w Trzebieniu oraz wójt gminy Łęka Opatowska.
Głośna lektura „Przedwiośnia” została uzupełniona utworami muzycznymi w wykonaniu Marka Kowalskiego oraz Karoliny Krawiec.
Na zakończenie spotkania z polską literaturą uczniowie otrzymali pamiątkowe wiatraczki.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!