Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Augustyna, Ingi, Jaromira 29 Maja 2020, 03:19
Dziś 10°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
8 Stycznia, 2020

Trzcinica: Zimowy plener rzeźbiarski w Trzcinicy

Rzeźbienie dla Frania Marcinkowskiego w Trzcinicy zakończone.

Od 3 do 5 stycznia 2020 r. na stadionie LZS w Trzcinicy odbywała się wyjątkowa impreza kulturalno-charytatywna. W tych dniach do Trzcinicy zjechali rzeźbiarze artyści z całej Polski.
Ich oddanie i chęć pomagania były naprawdę wyjątkowe. Inicjatorem wydarzenia był Grzegorz Michlak – rzeźbiarz, a współorganizatorami Urząd Gminy w Trzcinicy oraz Stowarzyszenie „Przyszłość”.
Swoją pracę artyści rozpoczęli już 3 stycznia, po czym na zaproszenie Urzędu Gminy w Trzcinicy zjedli obiadokolację w restauracji „Centrum”, gdzie spotkali się wójtem gminy Grzegorzem Hadzikiem.
Mimo niesprzyjających warunków pogodowych artyści dali z siebie wszystko podczas trwania pleneru. Impreza miała charakter otwarty, dlatego też mieszkańcy Trzcinicy i okolic otrzymali możliwość przyglądania się tym wyjątkowym rzeźbiarskim wyczynom.

Renata Adamska

Więcej w nr 2 (1359) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!