Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Benity, Maksymiliana, Teodozji 29 Maja 2020, 22:24
Dziś 11°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
18 Września, 2019

Trzcinica: Zabawa i żywa lekcja historii

Niesamowite emocje i fantastyczna zabawa towarzyszyły mieszkańcom gminy Trzcinica podczas gry wiejskiej zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną.

W niedzielę, 8 września 2019 r., mieszkańcy gminy Trzcinica wzięli udział w terenowej grze wiejskiej.
Po przybyciu drużyn do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy i powitaniu uczestników przez dyrektor trzcinickiej książnicy Renatę Gość, grupy, uczestniczące w grze, ruszyły w trasę, odgadywać zagadki historyczne.
Biblioteka skierowała zaproszenia do 10 przedstawicieli różnych grup mieszkańców gminy: sołectw, strażaków, przedstawicieli stowarzyszeń, nauczycieli, radnych, pracowników Urzędu Gminy oraz parafii. W grze wiejskiej, polegającej na odgadywaniu zagadek historycznych, wzięły udział 4-osobowe zespoły.
Gra polegała na odszukaniu z mapą 4 miejsc na terenie miejscowości Trzcinica. W każdym punkcie czekały na uczestników zadania. Za każde poprawnie wykonane uczestnicy otrzymywali punkty. Stacje kontrolne gry były ulokowane w siedzibie biblioteki, przy Urzędzie Pocztowym, przy tablicy pamiątkowej umiejscowionej na Urzędzie Gminy oraz przy kościele parafialnym.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 38 (1344) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!